utorok 25. októbra 2016

Článok: Potvorobijci - ďalšie infoZOPÁR NOVÝCH INFORMÁCIÍ O POTVOROBIJCOCH

Kto by mal o knihe vedieť viac, než jedna z jej postáv!


Ahoj! Volám sa Buco, som jednou z postáv pripravovanej knihy POTVOROBIJCI a blá, blá, blá... Stačí toľko informácií? Samozrejme, nestačí. Preto som pre Vás prichystal pár zaujímavostí o knihe.

Takže, v prvom rade, o čom bude? - Hádam pomôže pokusná anotácia, ktorú môj kamarát Erik čmajzol autorovi z harddisku.Je iba pokusná a určite sa bude meniť. Ale aj tak - tu je:

Každý sa teší na letné prázdniny. Rovnako aj Lukáš. On ale ešte netuší, aký podraz naňho toto leto vymyslí vlastná mama. Namiesto leňošenia a množstva záľub, ktorým sa konečne môže naplno venovať, posiela ho do tábora. A nie hocijakého. Do letného military kempu s veľavravným názvom Tábor prežitia. A skutočne tam o prežitie pôjde!  Čakajú ho noví kamaráti i noví nepriatelia. Zážitky, po akých dávno túžil a dobrodružstvá, o akých sa mu nesnívalo ani v najdivokejších snoch. A nové povinnosti. Napríklad čeliť mýtickému démonovi či odhaliť tajomstvá skryté v dávnej minulosti.
POTVOROBIJCI – dobrodružno-fantastický príbeh o priateľstve, odvahe, láske a temnej avarskej mágii.

Páči? Nepáči?

Kedy vyjde - Neviem. Fakt neviem. Krst je ohlásený na koniec jesene, no čo je to koniec jesene? Deň pred zimným slnovratom? Alebo deň predtým, než napadne prvý sneh? A kde má ten sneh napadnúť? Na Lomničáku, či v Štúrove? Takže, ak sa zhodneme, že koniec jesene by mal byť obdobím, aby sa kniha dostala do kníhkupectiev ešte pred Vianocami, potom je to iba pár týždňov. Alebo dní, podľa toho, kedy tieto riadky čítate. Alebo ... akosi som nezistil, že by to mala byť tohtoročná jeseň. Uff.

Vydavateľstvo - HYDRA. Áno, je to skutočne vydavateľstvo. Nie, nie je to tá tajná organizácia, proti ktorej bojoval Kapitán Amerika.

Postavy - O niektorých autoroch je známe, že dávajú skutočné osoby (priateľov, alebo tých hnusných odporných odporných neprajníkov) do svojich diel.Týmto zdravím Marka E. Pochu. Ani Marián Kubicsko nie je výnimkou. Už v jeho Veži elfov sa podaktorí mohli nájsť. Vraj tam bol i on sám, no kto by hľadal. Budú nejakí skutoční ľudia aj v Potvorobijcoch? Samozrejme. V jednej posilňovni nájdete človeka s prezývkou Guru; Sindy je reálna osôbka, ktorá dokáže bohovsky hrať na gitare; Zuzka má naozaj dlhé vlasy a mala aj strojček na zuboch a tak ďalej, a tak ďalej. Adalram existoval. Síce už pár storočí nie je medzi nami, no jeho arcibiskupské nohy kráčali po zemi, po ktorej teraz kráčame i my. Len ja som vraj úplne vymyslený. Asi preto som taký dokonalý.
Inak, ak chcete byť v ďalšom texte tohto autora, začnite sa mu líškať. Má to rád. Potom Vás rozkúskuje v nejakej svojej morbídnej poviedke.

Ukážka z knihy by sa sem nedala pichnúť? - Dala. Ale zatiaľ nedám. Možno nabudúce. Teraz Vám musí stačiť ďalšia ilustrácia od Jakuba Šimjaka

Tak čau!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára